Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Projekt "ORTOTYKA 3D"

Utworzono dnia 14.01.2020

Szanowni Państwo!

Poznańska firma Omni3D oraz Meyra Group i partner Fundacja On/Off przystępują do realizacji pilotażowego projektu „Ortotyka 3D”.
Jego celem jest rekrutacja osób z niepełnosprawnością ruchową zainteresowanych skorzystaniem z możliwości przemysłowego druku 3D i przygotowaniem testowych wersji wydruków stabilizujących lub zastępujących narząd ruchu.
Rekrutacja ruszyła 3 grudnia w Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do końca lutego 2020.
Projekt „Ortotyka 3D” będzie realizowany przez poznańskiego producenta drukarek przemysłowych Omni3D oraz firmę Meyra Group.
Po wstępnym wywiadzie oraz pogłębionych konsultacjach do projektu będą zakwalifikowane trzy osoby, dla których bezpłatnie zostanie zaprojektowany i wydrukowany:
• sprzęt rehabilitacyjny,
• gorsety 3D,
• ortezy 3D.

O postępach i przebiegu projektu będziemy systematycznie informować na blogu Omni3D, oraz profilach społecznościowych w tym również Fundacji On/Off.
W terminie od listopada 2019 do końca kwietnia 2020 roku przygotujemy informacje prasowe o starcie projektu, jego realizacji, jak również szerokie podsumowanie.
Zależy nam, aby pokazać, że postęp technologiczny może przyczynić się do pokonywania barier. Firmy, które postanowiły realizować projekt chcą dawać dobry przykład zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. Jesteśmy przekonani, że takie inicjatywy są potrzebne, aby zwrócić uwagę na pojęcia odpowiedzialnego biznesu, innowacyjności oraz sprawiedliwości społecznej.
Mamy nadzieję, że projekt zainicjuje kolejne działania społeczne innowacyjnych przedsiębiorstw.

 

Koniecznie należy zapoznać się z regulaminem projektu oraz przesłać formularz zgłoszeniowy na adres kontakt@omni3d.net.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://omni3d.pl/ortotyka-3d/.

 

ORGANIZATORZY

OMNI3D (www.omni3d.pl) to firma z siedzibą w Poznaniu, która jest pierwszym polskim producentem przemysłowych drukarek 3D w technologii FFF. Działa w kraju i za granicą, oferując sprzedaż przemysłowych urządzeń do druku 3D, wynajem długoterminowy urządzeń, szkolenia, oraz druk 3D na zlecenie.
OMNI3D posiada 12 resellerów w 15 krajach na świecie, m.in. w Czechach, Rosji, Francji, Szwecji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii.
Zespół tworzą specjaliści, którzy nieustannie pracują nad rozwojem produktów i usług. Celem firmy jest optymalizacja kosztów produkcji klientów poprzez odnalezienie procesów, w których zastosowanie druku 3D przyniesie oszczędności czasu i kosztów. Produkcja części, prototypowanie, druk niskoseryjny – to tylko niektóre z opcji, jakie dają drukarki przemysłowe 3D: Factory 2.0 Production System, Omni500 Lite oraz Factory 2.0 NET.
Wydruki firmy znajdują zastosowanie m.in. w branży lotniczej, motoryzacyjnej oraz medycznej.

Meyra Group (www.meyragroup.com) jest wiodącym producentem i dystrybutorem, zarówno w kanale hurtowym jak i detalicznym, sprzętu rehabilitacyjnego oraz nieinwazyjnego sprzętu ortopedycznego. Meyrę Group tworzy aktualnie 12 podmiotów zlokalizowanych w Polsce, na Węgrzech, w Rosji, Czechach, Niemczech i Danii. Grupa koncentruje się na produktach do pielęgnacji domowej, pomocy rehabilitacyjnej, nieinwazyjnych produktach ortopedycznych, oferowanych głównie klientom w Europie Zachodniej, Środkowo-Wschodniej oraz Federacji Rosyjskiej. Produkty i towary grupy są eksportowane na teren 70 krajów. Aktualnie grupa zatrudnia łącznie ponad 600 osób.

Partner projektu:

Fundacja On/Off – organizacja zajmująca się aktywizacją osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy. Fundacja zaangażowała się w projekt, ponieważ może on przywrócić sprawność i w konsekwencji stworzyć nowe możliwości zatrudnienia. Zarówno osobom, które zainteresowane są pracą zdalną, jak i stacjonarną. Fundacja prowadzi portal z ofertami pracy dla osób z niepełnosprawnością Diru.pl oraz jeden z najstarszych serwisów poświęconych komunikacji i public relations Epr.pl. Ponadto jest organizatorem kampanii społecznej „Włącz się!” zachęcającej przedsiębiorców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy.

 

Osoba do kontaktu:

Anna Rumocka

nr tel.: 696-415-186

e-mail: anna.rumocka@fundacjaonoff.pl

 

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny